אירוע ההשקה של הCanon EOS 5D Mark II

מאת:

 

0001-9995418קרט השיקה רשמית ביום שישי האחרון את הCanon EOS 5D Mark II בכנס למועדון הצלמים של קנון שנערך בפאב נחמד בתל אביב (בניגוד לאולם כנסים משעמם). הכנס היה קליל ומעניין, מחוץ לפאב היה אפשר להתרשם ממצלמות Canon EOS 5D Mark II וCanon EOS 50D שהורכבו על כמה עדשות טלה של קנון. למרות שנושא המפגש היה הCanon EOS 5D Mark II, לכולם כולל כולם היה את הCanon G10 בכיס.

המפגש התחיל כשגיא (אחינו) עבר בקצרה על המאפיינים של הCanon EOS 5D Mark II ומיד אחר כך עלה זיו קורן, שגריר קנון, לספר על ההתרשמות שלו מה5D Mark II החדשה לאחר שהשתמש בה במשך חודשיים. זיו בהחלט התרשם מהמצלמה החדשה לטובה כאשר הוא סימן שני מאפייני מפתח. הראשון הוא כמובן היכולות החדשות ברגישות גבוהה, זיו סיפר שהוא מסוגל עכשיו לצלם במצבים חשוכים לגמרי עם עדשות בצמצם f1.2 ורגישות של 12800ISO. דבר שהוא לא היה מסוגל לעשות קודם לכן. זיו ציין שהתוצאות ב12800ISO אינן באיכות גובהה אך בהחלט שימושיות, ניתן לראות את הדוגמאות באתר של קנון. היכולת השנייה שזיו ציין היא יכולת הווידאו (איך לא). זיו סיפר שהוא מנסה בשנים האחרונות לשלב בין צילום ווידאו לצילום סטילס כדי לספק למגזינים ערך מוסף. לדוגמא, צילומי הסטילס שזיו צילם לכתבה מסוימת יתפרסמו במגזין המודפס עצמו ואילו סרטון קצר שמציג את מהלך הצילום (כאילו מבעד למצלמה) בשילוב עם צילומי הסטילס מפורמים באתר האינטרנט של המגזין לספק ערך מוסף לכתבה המודפסת.

אירוע ההשקה בפאב, נחמד.

אירוע ההשקה בפאב, נחמד.

עד היום זיו ניסה הרבה פטנטים מסובכים של הרכבת מצלמה קטנה על המצלמה שתתעד את מהלך הצילומים. ממצלמות סיגר פשוטות ועד למתקנים יותר מסובכים, זיו הגיע למצב שבוא הוא מרכיב מצלמת ווידאו קטנה של קנון על מתקן מיוחד יחד עם הEOS 1Ds Mark III כדי לצלם בו זמנית עם שתי המצלמות. את התוצאה מאחד הניסיונות ניתן לראות כאן. כך שהEOS 5D Mark II, עם קצת דמיון, יכולה לפתוח לצלם יכולות חדשות לספק ללקוחות ערך מוסף לעבודות הסטליס.

לאחר מכן הצלם "קוקו" עלה על הבמה לספר לכולם על הנושא של הארכיון הדיגיטלי וכיצד הוא ממיין ומתייק את התמונות הרבות שהוא מצלם. זה היה השלב בו החלטתי שאני יוצא לנשום אוויר. יופי של אירוע, קליל, חביב וחגיגי. כל הכבוד.

0002-9995424

תגים: