חדשות הצילוםביקורותמאמרים על צילוםפורום צילום d-spot.co.il  

2008 – מה הם חשבו לעצמם?

מאת:

s2אמנם באיחור של כמה ימים מתחילת השנה החדשה, חשבתי שיהיה נחמד לחזור ולהיזכר בכל הדברים המטופשים שהשחקים המרכזיים בעולם הצילום עשו במהלך השנה שעברה. אז הינה, רשימת ההחלטות הטפשיות של עולם הצילום מהטיפשי לטפשי ביותר.

7. ניקון הפתיעה את העולם עם מצלמת הרפלקס הראשונה שמאפשרת צילום בווידאו. הם רק שכחו לאפשר למצלמה לקבל מיקרופון חיצוני.

6. בפוטוקינה לייקה הכריזה על Leica M8.2. המסך קיבל זכוכית חדשה עמידה מסריטות והסגר שודרג לאחד שקט יותר. כל זה יפה מאוד אבל הLeica M8.2 עדיין רגישה לתחום התת אדום של האור ועדיין מצרכה מהמשתמש להרכיב מסננים מיוחדים על העדשות. מה הם חשבו לעצמם כשהם החליטו דווקא לא לפתור את הבעיות האמתיות של המצלמה?

5. בתערוכת פוטוקינה לייקה הכריזה על הLeica S2, מצלמות רפלקס בפורמט בינוני שאמורה לספק לצלמים את הקלות בתפעול של מצלמות DSLR עם האיכות שלמצלמות פורמט בינוני. עד כאן הכל טוב ויפה, אבל לLeica S2 יש רק איזור מיקוד אחד באמצע בזמן שמצלמות הDSLR בשמינית מהמחיר כבר מספקות לא פחות מ51 איזורים. חזרה ל1995 אין ספק.

4. אחד המצלמות היותר מעניינות השנה היא הPanasonic G1 אשר עושה שימוש בפורמט החדש – Micro 4/3 ללא בית מראה. דווקא במצלמה כזו ודווקא מפנסוניק, חברה מובילה בתחום הווידאו, הייתי מצפה לקבל ווידאו של ממש במצלמה כזו מסעירה. בG1 ווידאו אין אבל הצהרה שיהיה ווידאו בדגם הבא דווקא יש. רק צריך לשאול מי ירצה לקנות את הדגם הנוכחי כשהבא מעבר לפינה?

3. הגיעה התקופה הזו בשנה שAdobe מרעננת את כל מערך התוכנות שלה. וכמובן, Photoshop התעדכנה גם היא לגרסת CS4. הרבה חדש לא תמצאו והממשק החדש עושה את ההחלטה האם לשדרג או להישאר עם CS3 לממש פשוטה.

2. סוף סוף, אחרי 3 ומשהו שנים קנון השיקה את הCanon EOS 5D MKII, המצלמה שכולם חיכו לה כבר כל כך הרבה זמן. רוב המאפיינים של המצלמה החדשה יגרמו לכם סחרחורת, אבל מערכת המיקוד? אותה המערכת מלפני 3 וחצי שנים. היום כשאפשר לקבל מיקוד סופר משוכלל במצלמה כמו הNikon D300 המיקוד של הEOS 5D MKII בהחלט לא מספיק.

1. d3xאבל במקום הראשון, ללא ספק, זו היא ניקון. לפני מספר שבועות ניקון הפגיזה עם הNikon D3x, מצלמת הדגל החדשה עם חיישן של 24 מגה פיקסל. הSony A900 שעושה שימוש באותו החיישן (או כמעט אותו החיישן על פי ניקון) נמכרת במחיר של 3000$. אז כמה כבר אפשר לדרוש על גוף של מקצועי של ניקון עם אותו החיישן? לא פחות מ8000$ כך מסתבר. מה הם חשבו לעצמם???