ניקון מכריזה על פיתוח עדשה חדשה – AF-S DX Zoom-Nikkor 12-24mm* f/4G IF-ED

מאת:

כידוע במצלמות דיגיטאליות ישנה בעיה של זווית הראיה כאשר משתמשים בעדשות המיועדות למצלמות סרט 35 מ"מ רגילות. הבעיה נובעת מגודל חיישן קטן יותר מגודל הסרט הגורם לתפיסת הדמות בזווית צרה יותר. במילים אחרות, חיישן התמונה מבצע חיתוך טבעי של הדמות המוקרנת עליו ובכך משנה את אורך המוקד של העדשה ומכפיל אותו ב- 1.5 במצלמות ניקון.

עובדה זו הינה מטרידה ביותר מפני שצלמים רבים אוהבים מאוד להשתמש בזוויות רחבות ליישומים רבים. כאשר עברו צלמים אלה לצלם במצלמות דיגיטאליות, הוכרחו הצלמים לצלם בעדשות ה-17 מ"מ שלהם למשל, כעדשת 25.5 מ"מ מבלי לנצל את זווית הראיה המיוחדת המתקבלת בעדשות 17 מ"מ.

לכן ניקון הועילה בטובה אחרי מספר שנים של "סבל" יחסי להכריז על ייצור סידרה חדשה של עדשות שתיקרא DX המיועדות למצלמות דיגיטאליות שלה על מנת לענות בדיוק לדרישה זו.

העדשה הראשונה בסדרה היא AF-S DX Zoom-Nikkor 12-24mm f/4G IF-ED שתשווק באביב 2003 ותהייה עדשת 12-24 מ"מ (18-36 למעשה) בעלת צמצם f-4 מסדרת G שתשתמש במערכת ה- SMG שהם הראשי תיבות של Silent Wave Motor, המקנים לה פעולת אוטו פוקוס שקטה ומהירה תוך שמירה על סטיות כרומיות מינימאליות בעזרת טכנולוגית ED שהם הראשי תיבות של Extra-Low Dispersion.

העדשה תתאים לכל מצלמות ניקון DSLR. ניקון לא ממליצה להשתמש בעדשה במצלמות סרט 35 מ"מ רגילות.

סוף סוף פיתרון נאה ואלגנטי לבעיה המטרידה צלמי ניקון רבים אם לא את כולם בעולם כולו. בצורה זו ניתן אפילו להשיג זוויות רחבות תוך כדי שמירה על יתרון ההכפלה שעובד לטובתנו כאשר משתמשים בעדשות טלה.
למרות שבאמת, אישית, הייתי מעדיף חיישן בגודל מלא.

תגים: ,