ענקית התוכנה אדובי תשלב טכנולוגיה ישראלית בתוכנת הפוטושופ החדשה שלה

מאת:

מתוך themarker:

הטכנולוגיה, שהומצאה על ידי ד"ר רענן פטאל מביה"ס להנדסה ומדעי המחשב של האוניברסיטה העברית, מאפשרת חידוד תמונה מהיר ויעיל יותר ומשמרת את איכות קווי המתאר במהלך התהליך

טכנולוגיה לעיבוד תמונות דיגיטליות שפותחה באוניברסיטה העברית תוטמע בתוכנת פוטושופ החדשה של אדובי. הטכנולוגיה, שהומצאה על ידי ד"ר רענן פטאל מביה"ס להנדסה ומדעי המחשב של האוניברסיטה העברית, מאפשרת חידוד תמונה מהיר ויעיל יותר ומשמרת את איכות קווי המתאר של אובייקטים בתמונה במהלך החידוד. היא תוטמע בגרסה 5 CSהחדשה של תוכנת פוטושופ של Adobe. מי שעומדת מאחורי הקשר עם אדובי היא יישום החברה לפיתח ומחקר של האוניברסיטה העברית.

תוכנות לעיבוד תמונה כיום משקיעות כוח חישובי ניכר בניסיון לחדד פרטים בתמונות הדיגיטליות ולאפשר למשתמשים לתחום ולסמן אובייקטים ספציפיים בתמונה. לטענת פטאל, הטכנולוגיות המתקדמות ביותר הקיימות כיום לצרכים אלו מאופיינות במגבלות שונות ובתחכום יתר מבחינה חישובית. הטכנולוגיה הישראלית החדשה מהירה ומשתמשת בחישובים פשוטים יותר, המכונים חישובים מפורשים, כדי להשיג אותן תוצאות המושגות כיום בעזרת חישובים מסובכים ובלתי-מפורשים. באופן מעשי, הטכנולוגיה החדשה מתעלמת מפיקסלים הנמצאים מעבר לשפה או גבול כלשהו בתמונה, וכך מאפשרת יצירת תמונה חדה יותר ללא הילה סביב האובייקטים השונים בתמונה. מהירותה הגבוהה של הטכנולוגיה מאפשרת להאיץ את פעילותן של תוכנות עיבוד תמונה ביותר משני סדרי גודל.

[themarker.com]

פרטים נוספים על האלגוריתם ניתן לראות כאן וכאן.

תגים: , ,