סאנדיסק בשירות כוחות המשטרה.

מאת:
חברת סאנדיסק, אחת החברות הגדולות בשוק ליצור של כרטיסי פלאש ופתרונות אחסון, הודיעה על שיווקם של כרטיסי זכרון SD בנפח של 1Gb לכוחות המשטרה של יפן. הכרטיס משווק תחת ראשי התיבות WORM שהם קיצור לWrite once read many, בתרגום חופשי לעברית: "כתיבה חד פעמית לקריאה רב פעמית". הכרטיס הנ"ל ישמש כאמצעי לאיחסון ראיות במדיה דיגיטלית בכוחות המשטרה.
כרטיסי הזכרון הללו מאופיינים ביכולתם לשמור מידע למשך עד 100 שנה, ובנוסף המידע המתועד בכרטיס איננו ניתן למחיקה או\ו לשינוי. שני מאפיינים אלו, מקבלים חשיבות בעיקר בתחומים בהם תיעוד לוקח תפקיד חשוב, כגון חקירות משטרה, בתי משפט ועוד.
נכון להיום, ראיות פליליות תועדו על פילם 35 מ"מ אשר דעם הזמן היה מתבלה, מאבד מאיכותו ונדרשו תנאי איחסון ושמירה קפדניים. הצורך לשמירה על הראיות עד פיצוח החקירה, אשר לעיתים נמשכת מספר לא מבוטל של שנים, יענה על ידי כרטיסי הWORM של סאנדיסק כאמצעי איחסון דיגיטאלי מהיר, נוח, זמין ואמין.
קריאת המידע מכרטיסי הWORM ניתנת להתבצע עם כל מכשיר תואם SD, ברם כתיבה לכרטיס יכולה להתבצע רק בעזרת ממשק תומך SD-WORM. כרטיסי הWORM זמינים לתפוצה בין-יבשתית בנפח של 1Gb, אשר המחיר נמצא ביחס לכמות הפריטים. סאנדיסק משערת כי כרטיסי הWORM עם הזמן ימצאו את דרכם בין היתר גם לתיעוד רפואי ותיעוד לטווח הארוך.
קישור לידיעה באתר הרשמי של חברת סאנדיסק

תגים: , , , ,