כרטיסי זיכרון חדשים מבית סוני

מאת:

סוני הצהירה כי היא עומדת להוציא לשוק שני סדרות של כרטיסי Memory Stick חדשים אשר יספקו למשתמשי סוני את מה שהם היו כל כך צריכים – זיכרון.
למרבה הצער, עד היום, אלה שברשותם מכשיר של סוני המשתמש בכרטיסי זיכרון מסוג Memory Stick לא יכולים לקבל את היתרונות והנוחות של עבודה בכרטיסים בנפח גבוה מפני שכרטיסי Memory Stick מסוגלים להגיע רק עד 128 MB. ולכן, סוני בשיתוף עם חברת SanDisk יצרו שני סדרות של כרטיסי זיכרון כדי לפתור את הבעיה:
הסדרה הראשונה של הכרטיסים תיקרא Memory Stick PRO:
כרטיסי Memory Stick PRO יהיו בנפחים של MB256 ,MB 512 ,GB 1 ויעבדו רק במוצרי סוני התומכים בהם. חלק מהמוצרים הקיימים בשוק כבר יכולים לקבל כרטיסי Memory Stick PRO וחלק יוכלו רק אחרי שיעברו עדכון תוכנה. כמובן כל מוצר חדש מבית סוני יקבל כרטיסי Memory Stick PRO לרשימה מלאה.

הסדרה השנייה תיקרא Memory Stick Select אשר מספקת פיתרון סביר לבעלי המכשירים שלא מסוגלים לקבל את כרטיסי Memory Stick PRO, ובכך הוא מתאים לרוב המכשירים בשוק. הפיתרון היצירתי הוא כרטיס זיכרון Memory Stick רגיל שניפחו הוא 256 MB. כדי להגיע לנפח כזה, מיקמו בתוכו שני שבבי זיכרון כאשר כל אחד הוא בנפח של 128MB. הצרה היא שניתן לגשת רק לאחד מהם בזמן נתון. כדי להחליף בניהם יש ללחוץ על מפסק ידני שיאפשר את הגישה לשבב השני. כך בעצם אתם מקבלם שני כרטיסי Memory Stick בנפח של 128 MB בכרטיס אחד נוח.

בנתיים, המצלמה הדיגיטאלית היחידה אשר מסוגלת לקבל Memory Stick PRO היא Sony Cyber-shot DSC-F717 אשר בהחלט זקוקה לעוד זיכרון.

תגים: , ,