קודאק – אופס…

מאת:

מי מבינכם שהספיק להוריד את תמונות הדוגמא של מצלמת Kodak DCS Pro 14n ודאי שם לב כי התמונות אינם איכותיות בצורה מזהירה וניתן להגיד כי מידת אכזבה מסוימת עלולה להתקבל בצפייתם.
איני יודע כיצד הסכימה קודאק לפרסם תמונות ברמה כזו, למרות שבמבט מהיר ניתן דווקא הייה להתרשם לטובה מהתמונות, מבט שני ושלישי היה מגלה כי התמונות בעלות בעיות Moiré רבות, הרבה מאוד רעש בגוונים הכהים, לכלוכים רבים שלא ברור לי איך הגיעו לתמונה וסטיות צבע קלות. בהחלט לא מה שהייתם מצפים מצלמים של קודאק, ובכלל לא ממצלמה העומדת (אולי) לעשות את דרכה למעלה.

את הנושא דנו רבים ממשתמשי הפורומים באתר Rob Galbraith אשר ביניהם היה Jay Kelbley העובד בקודאק, שניגש כדי לנסות לעבד את התמונות מחדש בתוכנת הPhoto Desk v3.0 שמשמשת לעיבוד תמונה במצלמות קודאק. העיבוד החדש נעשה בהגדרות שונות מהפעם הקודמת:

  • החדות נקבעה לרמה נמוכה Low.
  • מנגנון הורדת הרעש אופס.
  • איזון הלבן שונה לאור יום.

אומנם אחרי העיבוד החדש ניתן לראות שיפור רב באיכות התמונה, כך עדיין ניתן לראות בעיות Moiré רבות במיוחד בשער, מעט רעש בגוונים הכהים, ועדיין חסרה מידה קטנה של חדות.
האזורים הלא חדים של התמונה קיבלו אפקט של "צבעי מים" לא רצויים והתמונה עדיין מלאה בלכלוכים וכתמים "מסתוריים".

קודאק (Jay Kelbley) פרסמה 3 תמונות "מתוקנות" חדשות במקום 4 התמונות הישנות ואתם שוב מוזמנים להוריד ולהתרשם בעצמכם. קצת ציפיתי ליותר ממצלמה כזו. כנראה שאת הזמן הזה בין עכשיו לבין תאריך ההשקה בעוד חודש בערך, מנצלת קודאק כדי לשפר את התוצאות. בתקווה שיצליחו.

עדכון 17/1/2003:

תגים: