חדשות הצילוםביקורת מצלמותמאמרים על צילוםפורום צילום d-spot.co.il  

Kodak DCS14n

מאת:

הקדמה

בתערוכת פוטוקינה 2002, קודאק הכריזה והציגה מצלמה חדשה אשר הדהימה קלות את קהל התערוכה. זאת הייתה מצלמת מקצועית חדשה מבית קודאק אשר הכילה חישן CMOS 35 מ"מ בגודל פריים מלא (ללא מקדם חיתוך) בעל 14 מליון פיקסלים. כבר אז, המצלמה גררה שפע של תגובות חיוביות וציפיות מקהל התערוכה ומקהל המשתמשים בעולם כולו. לאט לאט פרטים נוספים נוספו והתגלו לגבי המצלמה. קודאק טענה כי המצלמה תימכר במחיר הגיוני של רק 4000$ וכי היא תהיה מוכנה לשיווק בעוד מספר חודשים בלבד. תמונות המצלמה, האיכות המובטחת ומחיר סביר, גרמו לקהל הרחב כבר אז לציפיות גבוהות וסבלנות נמוכה.

לאחר כחודשים שלמים של ציפיות וסבלנות מתפקעת, קודאק הכריזה על דחייה של תאריך השיווק לחודש ינואר 2003. ההכרזה הייתה מלווה במאמר של שאלות ותשובות שבו קודאק ציינה כי "ההתרשמות ההתחלתית של המשתמשים חשובה להצלחת המוצר". אכן, מסתבר שהתרשמות התחלתית היא מאוד חשובה להצלחת המוצר. מפני שההתרשמות ההתחלתית של משתמשי העולם הייתה כי המצלמה, לא מוכנה לשיווק.

באמצע חודש ינואר, כשקהל העולם כבר החל להיות במידה רבה "אדיש" למצלמה, קודאק הכריזה על דחייה נוספת בתאריך השיווק לחודש הבא. אמצע פברואר… אמצע פברואר כבר חלף לו במהירות, והמצלמה לא נראתה עד לחודש מארס, אשר שם הוצגה בתערוכת 2003 PMA וניתנה לקהל העיתונאים לבדיקה מהירה. באותו הזמן גם צוין כי מחיר המצלמה שישווק יהיה כ995$ יותר מהמחיר שהוכרז בהתחלה,. המחיר הסופי הוא 4995$.

התוצאות הראשונות היו מדהימות. שפע של רזולוציה ופרטים אך עד מהרה בעיותיה של המצלמה החלו לחלחל החוצה לקהל העולם בביקורות השונות.
רעש
המצלמות השונות ברחבי העולם הראו בעיות רעש חמורות ברגישויות גבוהות. קודאק הבטיחה, כי המצלמה תקבל עדכוני תוכנה ושיפורים אשר לבסוף ישפרו את רמת הרעש בתמונות המצלמה. וכך גם היה, מאז שהמצלמה יצא לשוק הרחב, קודאק דאגה להוציא הרבה מאוד עדכונים למצלמה אשר הוסיפו שיפורים אחרונים לתוכנת המצלמה ועוד תוסיף לעדכן ולשפר את איכות המצלמה בעתיד.

היום, ניתן לומר בירור כי קודאק לא הוציאה "מוצר מוגמר", לדעתי האישית, כך לא צריכה להתנהג אחת החברות הצילום הגדולות ביותר בעולם. בדומה לחברות יפניות מתחרות, יש על קודאק להכריז על המצלמה כאשר היא במצב של מוצר מוגמר. לא כך עובדים.

הערה: זוהי ביקורת ראשונית בלבד, הכתובים ומהמצגים בדפים הבאים עלולים ועתידים להשתנות.

אנא כילו מסך, אנחנו תמיד דואגים לכייל את המסכים שלנו לפרופיל sRGB אשר מאפיין מסכים ודפדפני אינטרנט

לחצו כאן כדי לקבל הסבר מלא לכיול מסך

המאמר ותחולתו כולל תמונות, איורים וטקסט, נתונים לזכויות יוצרים של מקס פנסון www.d-spot.co.il אין בשום אופן להעתיק, להשתמש, להעביר ולהציג, חלק מתוך המאמר או את המאמר כולו באופן מסחרי ללא ראשות. לקבלת ראשות, אנא פנו למשוב. מותר, לשמור את המאמר לצורך קריאה או הדפסה בלבד.

הזכויות שמורות מקס פנסון- CopyRight Max Penson- www.d-spot.co.il

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

תגים: ,