d-spot.co.il: תוכנת עריכה בוידיאו פריימיר או אויד? - d-spot.co.il

עבור לתוכן

דף מס' 1 מתוך 1
  • אין באפשרותך לחבר שרשור חדש
  • אין באפשרותך להגיב על שרשור זה
תוכנת עריכה בוידיאו פריימיר או אויד?

#1 המשתמש אינו מחובר   נענע בכוס תה צלמית

• משתמש
  • PipPip
  • קבוצה: חבר
שלום לכולם,
בשלבי גישושים ראשוניים,
באיזה מהתכונות נהוג יותר להשתמש בעריכה של צילום ארועים, האויד או הפריימיר?
ומה ההבדלים ביניהם?

תודה מראש,
ערן.
0

#2 המשתמש אינו מחובר   symbol צלמית

• משתמש ותיק
  • PipPipPipPipPip
מאד תלוי בתקציב שלך וידע אויד יקרה יותר מפרימייר וממשק שונה פחות ידידותי למתחיל אך תוצאות סופר מקצועיות. באירועים נהוג לערוך בשתיהם תלוי מאד גם בכרטיס הלכידה וריל טיים שיש
0

#3 המשתמש אינו מחובר   אילוניק צלמית

• משתמש קבוע
  • PipPipPipPipPipPip
  • קבוצה: פוטוגרופיה
נראה לי יותר עיניין של ידע של המשתמש

מאילו שאני מכיר רובם עובדים עם פרמייר
0

#4 המשתמש אינו מחובר   צל99 צלמית

• משתמש קבוע
  • PipPipPipPipPipPip
קרא את זה.

ושוב, תודה לעופרי....

0

#5 המשתמש אינו מחובר   Demon_Of_The_Fall צלמית

• משתמש קבוע
  • PipPipPipPipPipPip
אם קראת את הלינק אז אתה מבין שאני בכלל ממליץ על ליקוויד (שהיא גם של אוויד, אך כל קשר בינה לבין האקספרס\קומפוזר מקרי בהחלט )
את הסיבות כבר פירטתי שם.

בכל מקרה בין האוויד לפרמייר יש הרבה הבדלים, כמובן שלכל אחת ייתרונות וחסרונות, באופן כללי אם אתה יודע לעבוד עליהן, שתיהן יתאימו לך לאירועים באותה מידה.

כמו שציון אמר האוויד יותר יקרה, אבל זה גם תלוי בחומרה שאתה משתמש בה, האם את עובד עם גרטיס RT או לא וכו'.
באוויד משתמשים יותר בתחום הטלוויזיה, אבל זה לא אומר שהיא לא מתאימה לאירועים, יש בה כמה כלים המתאימים יותר לעבודה מקצועיתת ולהכנה לשידור.
הפרמייר לעתי היא התוכנה עם עקומת הלימוד הקלה ביותר, מצד שני היא עדיין תוכנה מקצועית ומכילה את כל הכלים שאתה צריך לאירועים.
סביר להניח שעם הפרמייר יהיה לך יותר קל, מבחינת כלס סרטים של אירועים לא חוש שבין שתי הוכנות האלו תהיה אחת שתגרום לסרטים שלך להראות יותר טוב, ההבדל יהיה אולי רק בנוחות העבודה - וזה משהו דיי איי וכל אחד מה שנוח לו.

אם אין לך ידע בתחום הזה, אני ממליץ להתחיל עם הפרמייר, בעיקר עם מעבר ללימוד טכני של התוכנה את צריך ללמוד גם את העריכה עצמה.
עם הפרמייר אתה תתעסק קצת פחות בעניינים טכניים ויותר בעריכה (לא שהיא תוכנה פשוטה עד כדי כך, אבל יותר אינטואיטיבית מהאוויד) ובסך הכל עריכת וידאו, בבסיסיה, בכל וכנה היא אוו דר והעקרונות הם אותם עקרונות.

מהעורכים שנתקלתי בהם (וזה ממש ממש לא מעט) אני יכול להגיד שאחוז משתמשי האווידוהפרמייר בתחום האירועים הוא דיי זהה
באיזור חיפה לפחות, אגב, יש אחוז גדול מאד של עורכי ליקוויד כרגע (ברגע שמה התחילו זה תפס המון תאוצה, ויש פה גם ספק ונותן שירות מעולה לתוכנה שכל הצלמים באיזור עובדים איתו), אני יודע שהרבה בחיפה עובדים עם פרמייר, אבל כאן דווקא אני חושב שעובדים עם ליקוויד יותר מאשר עם אוויד כרגע

ובאופן כללי, כמו שהבנת אני בכלל ממליץ בחום לעזוב את שתיהן ולעבוד עם הליקוויד, אבל בתנאי אתה הולך למוד את הבסיס שלה כמו שצריך, כי אתה חייב להכיר אותה מאוד טוב לפני שתבין כמה היא נוח לשימוש.
אם לא מתחילים לעבוד איתה כמו שצריך עשויים להסתבך מאוד בהמשך

מקווה שעזרתי, אתה מוזמן לפנו אליי לעזרה נוספת אם תצתרך (בפרטי או עדיף בפורום אם אפשר, כדי שאולי עוד אנשים יעזרו בשרשור)

0

#6 המשתמש אינו מחובר   נענע בכוס תה צלמית

• משתמש
  • PipPip
QUOTE(Demon_Of_The_Fall @ Jun 10 2009, 10:20 AM) <{POST_SNAPBACK}>
אם קראת את הלינק אז אתה מבין שאני בכלל ממליץ על ליקוויד (שהיא גם של אוויד, אך כל קשר בינה לבין האקספרס\קומפוזר מקרי בהחלט )
את הסיבות כבר פירטתי שם.

בכל מקרה בין האוויד לפרמייר יש הרבה הבדלים, כמובן שלכל אחת ייתרונות וחסרונות, באופן כללי אם אתה יודע לעבוד עליהן, שתיהן יתאימו לך לאירועים באותה מידה.

כמו שציון אמר האוויד יותר יקרה, אבל זה גם תלוי בחומרה שאתה משתמש בה, האם את עובד עם גרטיס RT או לא וכו'.
באוויד משתמשים יותר בתחום הטלוויזיה, אבל זה לא אומר שהיא לא מתאימה לאירועים, יש בה כמה כלים המתאימים יותר לעבודה מקצועיתת ולהכנה לשידור.
הפרמייר לעתי היא התוכנה עם עקומת הלימוד הקלה ביותר, מצד שני היא עדיין תוכנה מקצועית ומכילה את כל הכלים שאתה צריך לאירועים.
סביר להניח שעם הפרמייר יהיה לך יותר קל, מבחינת כלס סרטים של אירועים לא חוש שבין שתי הוכנות האלו תהיה אחת שתגרום לסרטים שלך להראות יותר טוב, ההבדל יהיה אולי רק בנוחות העבודה - וזה משהו דיי איי וכל אחד מה שנוח לו.

אם אין לך ידע בתחום הזה, אני ממליץ להתחיל עם הפרמייר, בעיקר עם מעבר ללימוד טכני של התוכנה את צריך ללמוד גם את העריכה עצמה.
עם הפרמייר אתה תתעסק קצת פחות בעניינים טכניים ויותר בעריכה (לא שהיא תוכנה פשוטה עד כדי כך, אבל יותר אינטואיטיבית מהאוויד) ובסך הכל עריכת וידאו, בבסיסיה, בכל וכנה היא אוו דר והעקרונות הם אותם עקרונות.

מהעורכים שנתקלתי בהם (וזה ממש ממש לא מעט) אני יכול להגיד שאחוז משתמשי האווידוהפרמייר בתחום האירועים הוא דיי זהה
באיזור חיפה לפחות, אגב, יש אחוז גדול מאד של עורכי ליקוויד כרגע (ברגע שמה התחילו זה תפס המון תאוצה, ויש פה גם ספק ונותן שירות מעולה לתוכנה שכל הצלמים באיזור עובדים איתו), אני יודע שהרבה בחיפה עובדים עם פרמייר, אבל כאן דווקא אני חושב שעובדים עם ליקוויד יותר מאשר עם אוויד כרגע

ובאופן כללי, כמו שהבנת אני בכלל ממליץ בחום לעזוב את שתיהן ולעבוד עם הליקוויד, אבל בתנאי אתה הולך למוד את הבסיס שלה כמו שצריך, כי אתה חייב להכיר אותה מאוד טוב לפני שתבין כמה היא נוח לשימוש.
אם לא מתחילים לעבוד איתה כמו שצריך עשויים להסתבך מאוד בהמשך

מקווה שעזרתי, אתה מוזמן לפנו אליי לעזרה נוספת אם תצתרך (בפרטי או עדיף בפורום אם אפשר, כדי שאולי עוד אנשים יעזרו בשרשור)

ראשית נפתח בתודה רבה וענקית
הידע והניסיון שלך תורמים המון להבנה הכללית, בטח לחסרי הבנה בסיסית שכמותי.
מבין כל החיפושים אחר מקום מהוקצע ללמוד בו, נתפסתי על שתי המקומות הבאים
ללמוד את תוכנת הפריימיר
1. קאמרה אובסקורה
2. מנטור

ההבדל בין השניים לא גדול במיוחד
בקמרה הקורס אורך כ-ארבע שעות יותר (שיעור נוסף), במנטור העלות מסתכמת ב-1000 ש"ח יותר
ידוע לי שמנטור מקצועיים מאוד בתחום הגרפיקה, ומצד שני קאמרה עוסקים באומנות
יש למישהו המלצות?
0

#7 המשתמש אינו מחובר   צל99 צלמית

• משתמש קבוע
  • PipPipPipPipPipPip
אנחנו בימים האחרונים החלטנו כנראה ללכת על הפרמייר.

יכול להיות שהאויד טובה יותר אך הרשת מפוצצת חומרים בעברית על הפרמייר, סרטוני הדרכה וכו'. שיאפשו לנו ללמוד את הנושא לבד הרבה יותר בקלות.

מחיפוש ברשת בכלל לא נתקלתי בחומרי הסברה, טיפים לעבודה וכו' על הליקוויד.

מבחינתו זה היה השקול המכריע.

ואם כבר, מאיפה כדאי לרכוש את התוכנה? יש סיבה למה לא להזמין מאיביי? על פניו ההפרשים גדולים מאוד.
0

#8 המשתמש אינו מחובר   נענע בכוס תה צלמית

• משתמש
  • PipPip
ההחלטה נפלה - קורס פריימיר במנטור
תודה רבה על העזרה,
בשביל בור כמוני בתחום הוידיאו זה שווה המון smile.gif
0

#9 המשתמש אינו מחובר   avshalomaharoni צלמית

• משתמש פעיל
  • PipPipPip
תשתדרג ל-Apple ותבוד עם Final Cut =]
0

#10 המשתמש אינו מחובר   Demon_Of_The_Fall צלמית

• משתמש קבוע
  • PipPipPipPipPipPip
שיהיה לשניכם בהצלחה

לגבי קורסים אין לי הרבה מה להוסיף עניין, אני בגישה ל ללמוד באופן עצמאי ופחות במקומות מסודרים (ככה למדתי את רוב מה שאני יודע ברוב תחומי העניין שלי) ככה שיש לי פחות מושג לגבי מקומות לימוד..

בכל מקרה, הדעה שלי היא ללמוד טוב ככל האפשר את הצד הטכני קודם כל, כי כשהוא יפסיק להגביל אותך תוכל לתרכז נטו בצד האומנותי
(בערך כמו עם מצלמה, קשה מאוד להגיע לתוצאה ולתמונה שאת רוצה כאשר אתה אינך בקיא בשליטה במערכת מדידת האור, למשל)
0

#11 המשתמש אינו מחובר   צל99 צלמית

• משתמש קבוע
  • PipPipPipPipPipPip
תודה עופרי על כל העזרה.

תמיד כיף לקרוא את דבריך.
0

#12 המשתמש אינו מחובר   Klil צלמית

• משתמש פעיל
  • PipPipPip
אני לא יודע אם הם מלמדים גם פרמייר - אבל JUMP CUT טובים לדעתי. אני עברתי אצלם קורס אפטר אפקטס, ואני יודע שהם מעבריים המון קורסים באויד.
אתה יכול לנסות למצוא עורך שיסכים להעביר לך שיעורים באופן פרטי, ומשם תמשיך לבד, כי פרמייר זו באמת לא תוכנה מסובכת.
0

דף מס' 1 מתוך 1
  • אין באפשרותך לחבר שרשור חדש
  • אין באפשרותך להגיב על שרשור זה